BAŞKANIN MESAJI


Dünden bugüne çalışmalarımıza ve vakfımıza gönül veren değerli gönül dostlarımız
İstanbul,  Maltepe ilçesinde 2011 yılından beri, Maltepe Eğitim Kültür İlim Derneği (MEKİM) bünyesinde yürüttüğümüz faaliyet ve hizmetlerimizi daha da ziyadeleştirmek gayesiyle; 06.02.2020 tarihinde Beyan Eğitim Kültür İlim Vakfımız kurularak faaliyetlerine başlamıştır.
Yeryüzünde Hz İbrahim Peygamber (a.s) ile başlayan Vakıf müessesi, Peygamber Efendimiz Hz Muhammed asm zamanında genişlemiş, şanlı ecdadımız Selçuklu ve Osmanlılar zamanında zirvesini yaşamıştır.
Günümüzde de bu kutsal geleneği devam ettirme gayreti ve mesuliyeti ile bizleri böyle bir hizmette istihdam eden Rabbimize Hamdu senalar eder, bu Vakıf müesseselerin İlâ Yevmil Kıyam devam etmesini Yüce Rabbimizden niyaz ederiz.

Beyan Eğitim Kültür İlim Vakfı olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimizin ailelerine, topluma, Ülkesine ve İnsanlığa faydalı olması amacıyla; Eğitim, kültür ve ilim faaliyetlerine maddi manevi katkı sağlamak gayretindeyiz.

Biliyoruz ki: Bütün vakıf müesseseleri dünyanın, ülkemizin, insanlığın ve insanımızla birlikte bütün canlı varlıkların iyiliği, güzelliği ve faydası için; kuruluş amaçları doğrultusunda çalışmaktadırlar.

Beyan Eğitim Kültür İlim Vakfı olarak; çalışmalarımızda tüm insanlığın hizmetinde olmaktan mutluluk duymaktayız bu vesileyle Vakfımızın kurulmasına sebep olan tüm gönüldaşlarımıza ve Vakıflar Genel müdürlüğü personeline çalışmalarımıza verdikleri destekten dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

 

Beyan Eğitim Kültür İlim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı
Süleyman Yılmaz Şerbetçi
14.01.2021